Центр європейської інформації в м. Вінниці

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » ВІННИЦЬКІ ШКОЛЯРІ ЗІБРАЛИ ПОНАД 1 ТОНУ ВИКОРИСТАНИХ БАТАРЕЙОК

ВІННИЦЬКІ ШКОЛЯРІ ЗІБРАЛИ ПОНАД 1 ТОНУ ВИКОРИСТАНИХ БАТАРЕЙОК
20131216ecoforumimg_5283.jpg (216.83 Kb)16 грудня 2013р. в обласній бібліотеці ім. К.А. Тімірязєва відбувся польсько-український екологічний форум та церемонія нагородження переможців і учасників конкурсу «Збір використаних батарейок у місті Вінниця». Захід став фінальним етапом проекту «Бізнес для екології. Збільшення конкурентоспроможності українських підприємств за рахунок розвитку сучасних систем збору небезпечних відходів у Вінниці», що реалізує польське Товариство «Інтеграція Європа – Схід» у межах програми польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ РП в 2013 р. Регіональними партнерами в реалізації проекту виступили Вінницький регіональний центр інформації „Креатив” та Благодійний Фонд „Подільська громада”. В рамках вищезазначеного проекту вже відбулася екологічна конференція у Вінниці (травень 2013р.) та форум у Кельце (грудень 2013р.), а також проведено конкурс «Збір використаних батарейок у місті Вінниця». Метою конкурсу було підвищення обізнаності жителів Вінницької області щодо правильної утилізації небезпечних електронних відходів, зокрема використаних батарейок. Ця тема є надзвичайно актуальною сьогодні, адже щодня в Україні викидають 10-12 тонн пальчикових батарейок. Одна батарейка забруднює 20 кв. м землі або 400 літрів води, оскільки містить важкі метали та хімію.

Оксана Бондар, голова регіонального центру інформації „Креатив”, зазначила: «Вінничани протягом червня-жовтня мали змогу здавати вживані елементи живлення в 24 місця, які зголосилися взяти участь у конкурсі та були обладнані спеціальними контейнерами. Дізнатися про місця збору можна на сайті проекту: http://batarejka.ekooperacja.eu/uk. Такі пункти збору розміщені в школах №2, 5, 8, 11, 13, 16, 19, 21, 23, 26, 27, 29, 30, 31, 32, 35, 10, школі-ліцеї смт. Стрижавка, а також у педагогічному і технічному університетах, в офісах громадських організацій, підприємств та в обласній бібліотеці ім. Тімірязєва. Протягом вересня-жовтня 2013р. в цих установах були проведені інформаційні зустрічі на тему формування екологічної свідомості вінничан. За цей час було зібрано 1105,6 кг використаних батарейок!»

20131216ecoforumimg_5329.jpg (268.84 Kb)Сьогодні екологічний форум у Вінниці зібрав польських та українських експертів в сфері екології та учасників конкурсу. Денис Павловський, асистент напрямку «Хімічна безпека» Всеукраїнської екологічної громадської організації “МАМА-86, розповів присутнім про партнерство європейських та українських практик при реалізації проектів щодо електронних відходів та відпрацьованих батарейок. Експерт сказав: «Сьогодні близько 1 мільярда батарейок в руках українців. Загальна маса таких відходів - 18 тис. тон, в яких лише вміст ртуті – 9 тонн. Нажаль, в Україні не запроваджена система утилізації електронних відходів, що відповідає європейським стандартам. В ЄС на законодавчому рівні виробників електронних приладів зобов'язали безкоштовно приймати відпрацьоване електронне обладнання, нести відповідальність за його збирання і утилізацію, а також забезпечувати фінансові гарантії (Принцип Розширеної Відповідальності Виробника)». Польський експерт Лукаш Хлєбний розповів про відповідальність і штрафи, які передбачені у європейських країнах, якщо використані елементи живлення просто викидають у сміття. Наприклад, у Польщі за одну батарейку, викинуту не в призначеному місці (у звичайний смітник), передбачено штраф у розмірі 115 євро.

20131216ecoforumimg_5285.jpg (196.09 Kb)На екологічному форумі відбулося також нагородження переможців та учасників за результатами конкурсу «Збір використаних батарейок у місті Вінниця». Перемогу (1 місце) здобув навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - гуманітарно-естетичний колегіум №29, зібравши 195,5 кг вживаних батарейок. У подарунок навчальний заклад отримав телевізор. Друге та третє місце здобули відповідно загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №35 та загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №2, які отримали ноутбук і фотоапарат. Всім іншим учасникам конкурсу подарували заохочувальні призи.

Директор департаменту освіти Вінницької міської ради Володимир Буняк висловив підтримку подібним екологічним проектам, адже такі заходи змушують наших дітей задуматися над тим в якому середовищі ми живемо і що залишаємо майбутнім поколінням.

20131216ecoforumimg_5292.jpg (209.52 Kb)За словами координатора проекту Кшиштофа Каліти, конкурс був лише першим кроком, поштовхом для подальшої реалізації проекту. Відтак, місця збору батарейок функціонуватимуть і надалі.

Детальніше про проект: http://batarejka.ekooperacja.eu/uk

Контактні особи:
Оксана Бондар, ГО ВРЦІ «Креатив», тел. 097-3913590, oksana.bondar.v@gmail.com ,
Андрій Дручинський, БФ «Подільска громада», тел.066-7055244, podolfond@ukr.net

Розділ: Новини Переглядів: 1182 | Розміщено: 16 грудня 2013


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Вінниці
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :