Центр європейської інформації в м. Вінниці

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » У Вінниці стартував «Тиждень екологічного споживача-2015: Живи органічно!»

У Вінниці стартував «Тиждень екологічного споживача-2015: Живи органічно!»
20150928greenweekmamochkiimg_8810.jpg (260.18 Kb)Як харчуватися, щоб родина була здоровою? На це запитання можна отримати відповідь під час «Тижня екологічного споживача-2015: Живи органічно!», що стартував у Вінниці в рамках інформаційно-просвітницької кампанії Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86» за підтримки Шведського товариства охорони природи.
28 вересня 2015 р. в обласній книгозбірні ім. К.А. Тімірязєва відбувся круглий стіл «Регіональна політика щодо формування екологічно відповідального споживання», під час якого експерти з різних сфер говорили про популяризацію органічного харчування та землеробства в Україні як складової відповідального ставлення українців до здоров’я та довкілля.
Тетяна Ситник, керівник Retail Academy та експерт з розвитку органічного ринку в Україні розповіла присутнім про позиціонування органічних продуктів та різницю між органічними та іншими
продуктами харчування в Україні. Натуральний, органічний, екологічно чистий, природний — часто виробники харчових та інших товарів використовують ці слова, щоб якомога привабливіше представити свою продукцію. І споживач щиро вірить, що усі ці слова говорять про одне — продукт не містить жодних небезпечних речовин і є корисним для здоров’я. Насправді, цим якостям відповідає тільки термін «ОРГАНІЧНИЙ». Органічні продукти — це такі продукти, при виробництві яких ЖОДНИМ ЧИНОМ не було застосовано пестицидів для боротьби з бур’янами та шкідниками, мінеральних добрив синтетичного походження, генетично модифікованих організмів, стимуляторів росту, гормонів , антибіотиків, підсилювачів смаку, штучних консервантів, добавок, згущувачів та канцерогенів. Органічними є лише ті продукти, які вироблені відповідно до затверджених правил (стандартів), а виробництво пройшло процедуру сертифікації у встановленому порядку. Органічна продукція повинна містити відповідне маркування.

Нажаль, рівень обізнаності вінничан про органічні продукти дуже низький. Вінницький регіональний центр інформації «Креатив» напередодні «Тижня екологічного споживача» провів онлайн-опитування про органічне харчування. Лише близько 1% опитаних знають що таке органічний продукт, як його відрізнити від інших і де його можна придбати. Для більшості вінничан (85%) головним критерієм при виборі продуктів харчування є ціна, а потім іде походження продукту та якість. Мільйони українців щодня економлять на харчуванні, купуючи продукти сумнівної якості, а потім витрачають величезні кошти на відновлення здоров’я після такого харчування.
Вінницька область - єдина в Україні, яка заявила про готовність створити вільну зону від ГМО. Експерт Вінницької обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги Олександр Мудрак зазначив: «Ми підготували проект Постанови про надання Вінницькій області статусу території, вільної від генетично модифікованих організмів та розробили Перелік заходів з повного недопущення використання ГМО на території Вінницької області. Що ми бачимо за необхідне зробити в рамках всієї України – вдосконалити закон про ГМО, здійснювати моніторинг насіння на наявність ГМО, підсилити роботу митниці, ввести окремий розділ в шкільних посібниках про ГМО».

Підтримала озвучене Тетяна Валуйська, яка представляє центр підтримки малого бізнесу та регіональну раду підприємців, - «Ми маємо об’єднати зусилля громадськості, влади та бізнесу, щоб разом здійснити перехід від еко до органіки».
Про біопрепарати для екологічного землеробства розповів присутнім Володимир Білко, агроном ПП "БТУ-Центр".

В цей же день відбулися ще 2 презентації про переваги органічних продуктів: для старшокласників у фізико-математичній гімназії №17 та для мам із дегустацією органічної молочної продукції від мережі «Еко-лавка» у Вінниці.

Протягом тижня відбудуться ще інформаційні зустрічі з старшокласниками у школах міста.

*******************************
Третій рік поспіль Всеукраїнська екологічна громадська організація «МАМА-86», за підтримки Шведського товариства охорони природи та у співпраці з іншими партнерськими організаціями, проводить щорічні «Тижні екологічного споживача» (ТЕС, http://www.greenweek.in.ua) — тижневі інформаційно-просвітницькі кампанії, що мають на меті популяризацію екологічно відповідального споживання і сфокусовані на одній із актуальних тем сталого споживання. ТЕС включають різнопланові інформаційно-просвітницькі заходи, спрямовані на різні цільові аудиторії — від пересічних споживачів до посадовців та бізнес-спільноти. ТЕС є частиною всесвітньої кампанії «Global Green Action Week», ініційованої Шведським агентством охорони природи, яка проводиться одночасно у 25 країнах світу у перший тиждень жовтня.
Цього року кампанія проходить під гаслом «Живи органічно!» і сфокусована на популяризацію органічного харчування та землеробства, як частини культури сталого споживання та харчування, серед сімей з дітьми та інших пріоритетних цільових груп, а також серед фермерів, що потенційно могли б перейти на безпечний для природи та здоров’я спосіб вирощування та виробництва сільськогосподарської продукції.

«МАМА-86» сподівається, що популяризація екологічно відповідального споживання допоможе українцям більш свідомо та відповідально підходити до щоденного споживацького вибору, а відтак сприятиме покращенню здоров’я населення та збереженню природи нашої країни. Запрошуємо усіх небайдужих приєднуватися до нашої кампанії!

Регіональним координатором в проведенні «Тижня екологічного споживача» у Вінниці виступає Вінницький регіональний центр інформації «Креатив» - колективний член ВЕГО «МАМА-86». Інформаційна партнерська підтримка: Вінницька торгово-промислова палата та Вінницька ОУНБ ім.К.А. Тімірязєва.

Додаткову інформацію про органічне споживання і виробництво можна знайти на сайтах www.mama-86.org.ua, www.ecovillage.in.ua та www.greenweek.in.ua.

Контакти:
Оксана Бондар, голова ГО ВРЦІ «Креатив», тел. 063-8664664, oksana.bondar.v@gmail.com
Тетяна Рибак, координатор екологічного напрямку ГО ВРЦІ «Креатив», тел. 063-1322273

20150928greenweekmamochkiimg_8814.jpg (251.88 Kb)20150928greenweekmamochkiimg_8817.jpg (225.16 Kb)20150928greenweekmamochkiimg_8827.jpg (254.04 Kb)20150928greenweek_round_table_img_8723.jpg (294.94 Kb)20150928greenweek_round_table_img_87601.jpg (261.89 Kb)20150928greenweek_round_table_img_8783.jpg (277.71 Kb)20150928greenweek_school_presentation_img_8793.jpg (219.31 Kb)20150928greenweek_school_presentation_img_8804.jpg (263.27 Kb)20150930_greenweek_vn_schools_17.jpg (313.05 Kb)
Розділ: Новини Переглядів: 707 | Розміщено: 29 вересня 2015


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Вінниці
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :