Центр європейської інформації в м. Вінниці

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » У Вінниці розпочався Європейський освітній тиждень

У Вінниці розпочався Європейський освітній тиждень
20101115eu_education_week_img_0144.jpg (77.31 Kb)15 листопада у Вінницькій ОУНБ пройшла зустріч-дискусія „Освіта по-європейськи в Україні та за кордоном”, розпочавши Європейський освітній тиждень, метою якого є донесення до українців інформації про європейські освітні проекти та інтеграцію України до європейського освітнього простору.
Європейський освітній тиждень у м. Вінниця проводить регіональний центр європейської інформації в рамках ініціативи Мережі центрів європейської інформації України за підтримки Міжнародного фонду „Відродження” у партнерстві з проектом «Teraz Wrocław».
У зустрічі взяли участь представники старшокласники, студенти та представинки шкільних європейських клубів м. Вінниці та області.
Захід розпочала Альховіцька Олена, асистент кафедри міжнародної економіки та бізнесу університету економіки та права "КРОК", м. Київ, розповівши про запровадження європейських освітніх практик та адаптацію їх до українських потреб і реалій на прикладі свого університету. Пані Олена презентувала україно-австрійську програму з експортоорієнтованого менеджменту та ІМС Університет прикладних наук у м. Кремс, Австрія, з яким співпрацює уніерситет „КРОК”. 20101115eu_education_week_img_0102.jpg (73.25 Kb)Також учасникам був презентований проект “Teraz Wroclaw” - некомерційна ініціатива мерії та вищих навчальних закладів Вроцлава, започаткована у 2006 році та спрямована на інформаційну та консультаційну підтримку абітурієнтів зі Східної Європи. Зокрема, проект безкоштовно допомагає обрати навчальний заклад та напрямок навчання, консультує із питань підготовки документів та процедури вступу, а також організовує перед початком навчання мовно-адаптаційний курс для своїх учасників. У рамках «Teraz Wrocław» на навчання українських абітурієнтів запрошують 7 Вроцлавських ВУЗів. Учасником проекту може стати кожен, хто хоче здобувати освіту і має атестат про повну загальну середню освіту (або ж диплом бакалавра чи магістра), а також володіє польською мовою. арахування на навчання відбувається на основі розгляду приймальною комісією обраного навчального закладу представлених документів, зокрема, атестата (диплома). За результатами конкурсного розгляду документів приймальні комісії вищих навчальних закладів визначають найкращих серед кандидатів, котрих звільняють від оплати за навчання! Обов’язковою вимогою до претендентів на звільнення від оплати за навчання є також відсутність здобутої вищої освіти у Польщі та відсутність Карти поляка.
20101115eu_education_week_img_0117.jpg (82.77 Kb)На завершення була організована Скайп-конференція з українськими студентами, що навчаються у Вроцлаві за сприяння проекту “Teraz Wroclaw”. Вони відповіли на питання, що цікавили наших гостей, зокрема, чим відрізняється система освіти в вищих навчальних заклдах України та Польщі, чим відрязняються студентські гуртожитки, скільки коштує навчання у Польщі тощо.
Для багатьох молодих людей, що вперше приймали участь у дискусії такого формату, невимушеність спілкування та позитивна атмосфера дуже сподобалися.
Протягом Європейського освітнього тижня у центрі єврпоейської інформації діє книжкова виставка „Можливості навчання, волонтерства та стажування у Європі”, а також 16 листопада пройде презентація „Неформальна освіта: Європейська волонтерська служба” за участю волонтерів європейської волонтерської служби.
20101115eu_education_week_img_0141.jpg (83.6 Kb)
Контактна особа:
Оксана Бондар,
Центр європейської інформації у м. Вінниця
e-mail: oksana.bondar.v@gmail.com
http://vn.ukrcei.org
тел. +38-097-3913590

* * * *

Центр європейської інформації (ЦЄІ) у м. Вінниця функціонує на базі Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" з 2006 року. Центр діє в межах проектів громадської організації «Вінницький регіональний центр інформації "Креатив". Сайт: http://vn.ukrcei.org

Мережа центрів європейської інформації України (Мережа ЦЄІУ) – добровільне об'єднання центрів європейської інформації, які забезпечують доступ усіх бажаючих до інформаційних ресурсів, а також проводять просвітницько-інформаційні заходи, що спрямовані на популяризацію знань про європейську інтеграцію України. Наразі Мережа ЦЄІУ об’єднує 15 центрів, які створені за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» протягом 2005-2008р, та центр на базі Кременчуцького інформаційно-просвітницького центру „Європейський Клуб”. Портал Мережі центрів європейської інформації України - http://ukrcei.org , e-mail: ukrcei@gmail.com.

Проект «Teraz Wrocław» - це некомерційний проект, започаткований у 2006 році з ініціативи мерії та вищих навчальних закладів міста Вроцлава (Польща). Основне завдання акції - запросити молодь зі Східної Європи на навчання до вроцлавських вищих шкіл, інформувати про умови вступу та навчання у них. Сайт: www.study-in-wroclaw.pl

Європейська програма Міжнародного фонду «Відродження» має на меті сприяння європейській інтеграції України шляхом фінансової та експертної підтримки громадських ініціатив. Сайт: www.irf.ua.

Розділ: Новини Переглядів: 1053 | Розміщено: 15 листопада 2010


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Вінниці
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :