Центр європейської інформації в м. Вінниці

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » У Вінниці говорили про ровесників Незалежності та реалізацію їх прав в Україні

У Вінниці говорили про ровесників Незалежності та реалізацію їх прав в Україні
2012052320_years_oldimg_2861.jpg (63.6 Kb)23 травня 2012р. в приміщенні ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва відбулася презентація брошури проекту «Моя незалежність: двадцятирічні про права людини в 20-річній Україні».
Двадцять ровесників Незалежності з Кам’янця-Подільського, Одеси, Кременчука і Луганщини, що стали героями проекту, розповіли у брошурі свої життєві історії. Хтось із них вже успішний і самостійний, хтось тільки вчиться відстоювати себе і шукає своє місце під сонцем, когось доля закинула далеко від України, а дехто вже стільки пережив і побачив, що вистарчило б і на сорокарічного. Кожен з них по-різному оцінює можливості реалізації своїх прав у незалежній Україні.
Учасники презентації поспілкувалися з одним із авторів життєвих історій – Альоною Глазковою (м. Кременчук) та дізналися більше про те, які нові можливості у сфері прав людини відкрилися перед молоддю зі здобуттям Україною незалежності, над чим нашій державі ще слід добре попрацювати, набратися досвіду на прикладі героїв проекту, як своїми правами користуватися і їх відстоювати. 2012052320_years_oldimg_2847.jpg (56.19 Kb)Майже ровесники героїв брошури – студенти Вінницького коледжу національного унівреситету харчових технологій спробували оцінити наскільки успішно вони самі реалізують свої права в сучасній Україні, зокрема право на освіту. Спочатку вони ствердно сказали, що в повній мірі реалізують своє право на освіту, але після дискусії визнали, що взагалі мало обізнані про свої права.
Cтудентка технічного університету Оля Кавуненко, яка нещодавно повернулася після річного навчання із США, зауважила: «Тільки зараз я зрозуміла наскільки є багато можливостей в реалізації свого права на освіту. Треба лише бути наполегливим і скористатися цими можливостями. Нещодавно я випадково дізналася, що і в українських навчальних закладах також можна обрати 3 предмети на вибір, але протягом трьох попередніх років навчання в університеті ніхто нам про це не казав. І взагалі, ці три предмети вже кимось за нас обрані і прописані в навчальних планах.»
Під час неформального спілкування за кавою молоді люди цікавилися про реалізацію прав на освіту в Польщі та Америці у польських волонтерів та студентки, яка навчалася у США за програмою Global Ugrad.
2012052320_years_oldimg_2873.jpg (52.15 Kb)На завершення присутні отримали брошуру проекту «Моя незалежність: двадцятирічні про права людини в 20-річній Україні».
Кому не дісталася брошура з історіями проекту, можуть ознайомитися з електронною версією на потралі http://ukrcei.org
Такі ж публічні презентації відбудуться протягом травня-червня у Львові, Кременчуці, Луганську, Чернівцях, Сумах, Кіровограді, Хмельницькому та Києві.
Довідка:
Брошура видана в рамках проекту «Моя незалежність: двадцятирічні про права людини в 20-річній Україні», що реалізовується благодійною організацією «Центр освітніх ініціатив» зі Львова.

Історії про героїв підготували п’ять груп, що представляють:
• Громадську організацію «Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» (Полтавська область),
• Луганську спеціалізовану школу № 11,
• Одеський національний університет ім.І.Мечникова та Центр дитячої і юнацької творчості,
• Раду школярів міста Кам’янця-Подільського «Нова генерація лідерів» (Хмельницька область),
• Чмирівський навчально-виховний комплекс «Школа-гімназія» (Луганська область).

Допомогу в організації презентацій надає Мережа центрів європейської інформації, зокрема регіональний партнер – центр європейської інформації у м. Вінниця.

Проект здійснено за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
Розділ: Новини Переглядів: 801 | Розміщено: 23 травня 2012


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Вінниці
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :