Центр європейської інформації в м. Вінниці

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » У Вінниці до четвертої річниці Євромайдану обговорили результати впровадження реформ у рамках Угоди про Асоціацію

У Вінниці до четвертої річниці Євромайдану обговорили результати впровадження реформ у рамках Угоди про Асоціацію
Громадські організації «Вінницький регіональний центр інформації «Креатив» (Вінниця) та «Європа без бар’єрів» (Київ), які досліджували як виглядає впровадження конкретних норм і документів Угоди про Асоціацію на рівні Вінницької області*, розробили низку рекомендацій для місцевої влади у сферах управління міграцією, безпеки документів і протидії дискримінації.

20171121_round_table_2.jpg (63.83 Kb)
Відповідні рекомендації та аналітичний звіт були представлені у Вінниці 21 листопада під час круглого столу «Регіональний вимір проєвропейських реформ у сфері свободи пересування та протидії дискримінації», в якому взяли участь представники неурядових організацій, УДМС України у Вінницькій області, департаменту соціальної політики міської ради, обласного центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді, ЗМІ.

Павло Кравчук, комунікаційний менеджер ГО «Європа без бар’єрів», презентував присутнім громадський секторальний аудит реформ у сферах свободи пересування та протидії дискримінації «Аудит реформ: громадський аналіз змін у регіонах після візової лібералізації у Вінницькій області».

20171121_round_table_3.jpg (64.24 Kb)Експертка ГО «Вінницький регіональний центр інформації «Креатив» Оксана Яцюк, презентуючи аналітичний звіт зазначила: «За напрямком «безпека документів» моніторинг виявив, що тільки один ЦНАП в області видає біометричні документи, і більшість адміністрацій у районах навіть не планують закуповувати обладнання для оформлення паспортів. Так само в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та державних інституціях Вінницької області відсутні пристрої для зчитування ID карток, що створює незручності громадянам у їх використанні, і більшість РДА не планує їх закуповувати».

Тому автори дослідження закликають місцеву владу вжити заходів, аби забезпечити видачу закордонних паспортів і ID-карток через ЦНАПи Вінницької області, а також забезпечити органи державної влади, місцевого самоврядування та державні інституції пристроями для зчитування ID-карток.

20171121_round_table_4.jpg (50.4 Kb)У сфері протидії дискримінації було виявлено невідповідність деяких приміщень комунальних установ державним будівельним нормам у частині доступності для маломобільних груп, відсутність в області шкіл лідерства для жінок і шкіл підготовки у депутати місцевих рад, а також відсутність чіткого уявлення про поняття дискримінації у представників влади, що призводить до проблем з ідентифікацією явища дискримінації.

Тому експерти дослідження рекомендували вінницькій владі організовувати заходи з протидії різним формам дискримінації за кошти районних та міських бюджетів, організувати роботу шкіл лідерства для жінок та шкіл підготовки кандидатів у депутати місцевих рад в районах Вінницької області, вжити заходів задля реконструкції державних і комунальних закладів охорони здоров’я та закладів освіти у відповідності до державних будівельних норм.

20171121_round_table_5.jpg (43.71 Kb)У сфері управління міграцією було виявлено, що на регіональному рівні відсутні програми з реінтеграції трудових мігрантів, які отримують допомогу від державних установ на загальних підставах, наприклад, як безробітні.

У зв’язку з цим автори дослідження рекомендують місцевій владі розробити систему ідентифікації та реінтеграції трудових мігрантів, які виявили намір повернутися або повернулися в Україну.
Учасники круглого столу схвалили відповідну резолюцію, в яку включені всі вищезазначені рекомендації.
На завершення заходу присутні мали можливість познайомитися з пристроями для зчитування ID-карток.

20171121_round_table_6.jpg (58.25 Kb)Захід відбувся в рамках проекту «Громадський контроль стійкості реформ, впроваджених у рамках Плану дій з візової лібералізації (ПДВЛ) та Угоди про Асоціацію», метою якого є посилити спроможності регіональних НУО з аналізу політик і здійснення на місцевому рівні контролю за прогресом, досягнутим у рамках візової лібералізації й Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Проект реалізується у співпраці з Центром демократії та верховенства права в рамках проекту “Посилення коаліції РПР”, який впроваджується за підтримки Європейського Союзу.


* Дослідження «Аудит реформ у регіонах» проводилося в шести областях України у липні-серпні 2017 року ГО «Європа без бар’єрів» і шістьма організаціями-партнерами в регіонах.

Розділ: Новини Переглядів: 729 | Розміщено: 21 листопада 2017


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Вінниці
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :