Центр європейської інформації в м. Вінниці

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Прес -конференція за результатами проекту "Молодь за європейські цінності!"

Прес -конференція за результатами проекту "Молодь за європейські цінності!"
eupressconference_img_0083.jpg (139.99 Kb)27 травня у Вінницькому прес-клубі відублася прес-конференція про перебіг проекту "„Молодь – за європейські цінності!”. Координатор проекту Оксана Бондар, режисер та актори народного театру-студії «Сьоме небо» Вінницького національного медичного університету ім. М. Пирогова розповіли місцевим журналістам про театралізовані диспути, які провели з 16 по 24 травня з молоддю у 6 містах України в рамках проекту „Молодь – за європейські цінності!” та загальноукраїнської кампанії „Я поділяю європейські цінності” з нагоди святкування Дня Європи-2011.

Старшокласники та студенти міст Львів, Хмельницький, Кіровоград, Чернівці, Вінниця та Черкаси переглянули та обговорили 3 театралізовані п’єси, що презентують верховенство певної європейської цінності.

Проголошення верховенства права, прав людини і збереження історичної, культурної та національної спадщини були показані в мініатюрі «Безсмертя Пирогова» Валентини Сторожук.

До уваги молодих людей була запропонована вистава «Варшавський набат» Вадима Коростильова, яка написана за реальними подіями про польського єврея, вчителя, лікаря, директора єврейського притулку для сиріт Януша Корчака, який в 1941 році пішов добровільно в газову камеру разом зі своїми дітьми, не залишивши їх наодинці зі смертю. Це п’єса російського автора, про польського єврея, яку виконує українська молодь і є вінцем поняття толерантність.

Свобода, демократія, людська гідність, права людини – всі ці європейські цінності поєднались в долі однієї людини – Василя Стуса. За незламність духу, жертовне служіння Україні і національній ідеї, високі гуманістичні ідеали творчості йому присвоєно посмертно звання Героя України. Саме Василю Стусу була присвячена третя моновистава за його віршем «Суфлер».

Після театральних постановок учасники заходу взяли участь у дискусії щодо проголошених цінностей, висловили свої відгуки від побаченого і як символ єднання з людьми, які поділяють європейські цінності, розмалювали арт-об’єкт з символікою скріплених рук, який є офіційним логотипом загальноукраїнської кампанії „Я поділяю європейські цінності”. Такі арт-об’єкти з міст-учасниць проекту були презентовані 21 травня у м. Вінниця на європейському кварталі в рамках святкування Дня Європи, а також були представлені під час прес-конференції.

Одна з глядачів - Ольга Грищук, студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича під час дискусії зазначила: „Мені дійсно сподобалося. Вистави дуже живі і насичені емоціями. Я вражена професійністю акторів-студентів. Я плакала, коли дивилася „Варшавськмй набат”. Ми маємо бути рівні у правах, вільними, толерантними до інших людей, до їх думок та поглядів. Це стосується не лише військових дій, а й у повсякденному житті. Кожна людина в суспільстві має значення. Я хочу, щоб кожна людина могла висловлювати свою думку, не боятися жити в своїй країні. Вважаю, що кожна людина має дотримуватися загальнолюдських цінностей.”

Ще одна студентка висловила своє бачення: „Не має значення чи ти поляк, українець, румун, єврей. Ти є Людина! Ти маєш право жити! Ніхто не має право посягати на твоє життя. Цінність людського життя – є найвищою цінністю. Маючи життя ми можемо розвивати інші цінності. Мені дуже сподобалися вистави, вони взяли за живе”.

Проект „Молодь – за європейські цінності!” впроваджується громадською організацією „Вінницький регіональний центр інформації „Креатив” у партнерстві з народним театром-студією «Сьоме небо» Вінницького національного медичного університету ім. М. Пирогова під егідою Мережі центрів європейської інформації України за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду „Відродження”. Метою проекту є покращення рівня поінформованості старшої шкільної та студентської молоді про зміст європейських цінностей і привернення уваги до них через театральні постановки та тематичні дискусії у 6 містах України. Концепція святкування Дня Європи в Україні у форматі „Я поділяю європейські цінності” була розроблена представниками Мережі центрів європейської інформації України та партнерських організацій за підтримки Міжнародного фонду „Відродження”. Деталі на http://ukrcei.org.

Партнери проекту:
• Центри європейської інформації у м. Хмельницький, Львів, Черкаси, Кіровоград, Чернівці та Вінниця;
• Вінницький національний медичний університет ім. М. Пирогова;
• Управління культури та туризму Вінницької обласної державної адміністрації;
• Вінницька обласна універсальна бібліотека ім. К.А. Тімірязєва;
• Управління міжнародного співробітництва та євроінтеграції Вінницької обласної державної адміністрації.

Контакти:
Оксана Бондар, координатор проекту
oksana.bondar.v@gmail.com , http://vn.ukrcei.org , тел. 097-3913590
Розділ: Новини Переглядів: 747 | Розміщено: 27 травня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Вінниці
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :