Центр європейської інформації в м. Вінниці

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Покази кращих документальних фільмів про права людини в рамках Мандрівного фестивалю документальних фільмів про права людини.

Покази кращих документальних фільмів про права людини в рамках Мандрівного фестивалю документальних фільмів про права людини.
1-9 грудня 2009 року у Вінницькій області проходять покази кращих документальних фільмів про права людини в рамках Мандрівного фестивалю документальних фільмів про права людини.
До програми мандрівного фестивалю 2009 увійшли фільми переможці 6-го міжнародного фестивалю «Docudays Ua», а також фільми-призери найвідоміших міжнародних кінофестивалів.
Діапазон тем, розкритих документалістами, – від екстремальних історій про людей, які живуть в умовах війни, природних або інших катастроф – до проблем гендерної рівності, дискримінації, порушення прав дітей чи людей із обмеженими можливостями.
Особливе місце посідають історії людей, які перемогли життєві обставини, відстояли свої права й досягли мети.
Мета фестивалю – засобами кіномистецтва привернути увагу українського суспільства до проблем “звичайної” людини, сприяти розвитку відкритого діалогу про права людини, утвердженню ставлення до людської гідності як найвищої цінності.
У Вінницькій області документальні фільми про права людини подивляться , крім обласного центру, у Немирові, Крижополі, Хмільнику.
Регіональний координатор фестивалю – Вінницька обласна громадська організація Подільський центр соціальних технологій, партнери: Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва, Центр європейської інформації у м. Вінниці, Хмільницька районна громадська організація «Право», Хмільницька районна бібліотека, Хмільницький районний будинок культури, Немирівська спілка творчих ініціатив.
Покази проходять у Відділі літератури та інформації з питань економіки і права ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва та Центру європейської інформації у м.Вінниці (вул. Соборна, 70, 1-й поверх), Немирівському районному будинку культури, Хмільницькому районному будинку культури.
Вінниця
1 грудня,
15.00 – «Геній міста», прем»єра. Зустріч з Ігорем Чайкою, автором фільму. Відділі літератури та інформації з питань економіки і права ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва Вінниця, вул. Соборна, 70, 1-й поверх
2 грудня
16.00 – «Золота рибка», Центр європейської інформації, вул. Соборна, 70, 1-й поверх

7 грудня
18.00 – «Живі», Центр європейської інформації, вул. Соборна, 70, 1-й поверх
Немирів
2-4 грудня, о 11.00 і о 15.00 в приміщення Центру громадських ініціатив Немирівського районного будинку культури.
Хмільник
2-4 грудня, о 13.00 в приміщенні Хмільницької районної бібліотеки, Хмільницький районний будинок культури.

Інформація про фільми:
Золота рибка
Польща / 2008 / 69’ / HDV
Режисер: Томаш Вольскі.
«Золота рибка» – фільм про життя психічно хворих людей, про їхні щоденні радощі й тривоги. У стрічці показано, як вони готують постановку «Казки про золоту рибку» Алєксандра Пушкіна на сцені Краківського театру, наполегливо працюючи на репетиціях п’єси. Це оповідь про те, як збуваються прості мрії. Каміл мріє сам керувати ліфтом. Міхал не уявляє свого життя без прибирання. Марек хоче мати нову телеантену. Вітек прагне стати портьє. А Адась бажає просто добре зіграти свою роль у «Золотій рибці».

Галерея Ади
Білорусь, Польща / 2008 / 53’.Режисер: Уладзімір Колас.
Ада Райчонак та її чоловік Алег – літня пара білоруських селян. Вони живуть у наймальовничішому куточку Білорусі – Вітебській області, яка подарувала світові Марка Шагала. Попри численні клопоти і скромні статки, Ада власним коштом заснувала у своєму селі картинну галерею, де влаштовує виставки художників з усієї країни. Стрічка показує, як живеться вільнодумцям у Білорусі, останній у Європі країні, де панує диктатура.

Камінь спотикання
Німеччина / 2007 / 73’ / DigiBeta, DVD
Режисер: Дьорте Франке.
Ця стрічка розповідає про найбільший у світі розосереджений меморіал. Художник-концептуаліст Гюнтер Демніг закладає мідні камені з іменами 17 тисяч жертв нацистського режиму в тротуари доріг у різних європейських країнах. Цей проект не знайшов підтримки ані єврейської спільноти, ані неонацистів, а в деяких містах його взагалі заборонили. Проте за кожним таким каменем – віддані ідеї активісти, приватні пожертви. Вони сподіваються, що це дозволить воскресити історію в пам’яті людства і змусить нас не забувати її трагічних сторінок.

Живі
Україна / 2008 / 75’ / HD
Режисер: Сергій Буковський
Герої фільму були дітьми, коли у їхніх батьків одібрали все. Лише тепер ці люди розповідають про пережите. Про те, як їх погнали у «світле майбуття». Як вимирали села. Як вони залишилися живими… Їхня трагедія вплетена в сюжет світової драми початку 1930-х: параліч економіки США, прихід до влади Гітлера в Німеччині, війна більшовицького уряду, очолюваного Сталіним, із селянством. Своєрідним провідником у цій подорожі пеклом історії виступає британський журналіст Гарет Джонс, чия правда про трагедію українців не була почута урядами західних країн.

Жінки Мирослава
Україна / 2008 / 31’
Режисер: Даниїл Сирих
Фільм знайомить глядача з одним із останніх дисидентів, учасником знаменитої Української Гельсінської групи, Мирославом Мариновичем. Фільм-портрет. Фільм-одкровення. Фільм-сповідь. Сповідь людини, котра присвятила своє життя боротьбі за свободу – думки, віри, прав людини, Культури свого народу. Відштовхуючись від подій непростої долі людини, автори проникли в передісторію формування героя як особистості, без зайвий сантиментів та суб’єктивних підкреслень відобразили шлях його становлення, із сумнівами та переконаннями.

Спецпроекти мандрівного фестивалю :
«Право на правду»
Студія медіа-проектів «Вартові демократії» представляє програму документальних фільмів, присвячених дослідженню порушень прав журналістів та ЗМІ, свободи слова, журналістської етики, корпоративної солідарності, незаангажованості, моральності та протидії поширенню корупції в українських ЗМІ і права суспільства на об‘єктивну інформацію

В рамках Мандрівного фестивалю відбудеться серія публічних дебатів за участі автора та режисера фільмів – київського журналіста Ігоря Чайки, присвячених проблемам порушення прав журналістів, ЗМІ, свободи слова та свободи висловлень громадян в умовах глобальної економічної кризи та напередодні президентських виборів 2010 року.
Розділ: Новини Переглядів: 924 | Розміщено: 10 грудня 2009


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Вінниці
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :