Центр європейської інформації в м. Вінниці

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Підведено підсумки проекту "Молодіжні дебати: чи є в регіонах України спільні цінності, які здатні об'єднати країну?"

Підведено підсумки проекту "Молодіжні дебати: чи є в регіонах України спільні цінності, які здатні об'єднати країну?"
27 травня 2015 р. відбулась підсумкова Skype-зустріч організаторів проекту "Молодіжні дебати: чи є в регіонах України спільні цінності, які здатні об'єднати країну?". Регіональні координатори та експерти проекту з Вінниці, Сум, Кременчука та Львова поділились своїми враженнями про реалізацію проекту, його результати, а також обговорили можливості продовження діяльності з поширення європейських цінностей серед української молоді та розвитку дебатного руху у регіонах на базі ініціативної групи «Є-дія». Як зазначила Анна Ковбасюк з м. Суми, від початку цей проект був певним викликом для нашої щойно сформованої ініціативної групи “Є-Дія”. Хоч усі партнери досить давно працюють разом і мають успішний досвід проведених спільних заходів, даний проект став першою масштабною ініціативою, реалізованою у такому складі.

Для Світлани Овчаренко з Кременчуцького Центру європейської інформації проект нагадував достатньо складний пазл. Щоб усе склалося, доводилося координуватися та узгоджувати дії багатьох людей: організаторів, експертів, тренерів, регіональних координаторів, учасників та суддів. Тим не менше, фінальна «картинка» вийшла цілком достойною. Учасники потроху навчилися аргументувати та обстоювати власну позицію, отримали уявлення про складність та багатовимірність теми цінностей. Не менш важливим підсумком стало те, що молодь з різних регіонів отримала шанс поспілкуватися і віднайти точки дотику в своїх уявленнях про шляхи розвитку держави, співвідношення традицій та інновацій, власну роль у глобальних та локальних процесах.

Участь у проекті стала корисною не тільки для молоді, а й для самих організаторів. Наталя Датченко, яка доклала чимало зусиль для організації регіонального дебатного турніру у Львові і входила до складу журі під час фінальних змагань у Вінниці, зауважила, що проект став для неї новою ланкою власної ціннісної самоідентифікації. “Коли я працювала для молоді, готувала матеріали, аналітику, шукала експертів, то розбиралась і зі своїми цінностями, усвідомлювала їх, давала їм місце у своєму житті. Зараз такий час, коли цінності трансформуються та усвідомлються. Цей проект допоміг мені особисто ще раз подумати про людську гідність, свободу слова, права меншин та толерантність.” - зазначила Наталя.

Усі учасники зустріч зійшлися на тому, що проект вдався і став найкращим проектом Мережі центрів європейської інформації України за останні роки. Обрана тематика та методика реалізації була справді цікавою для молоді. Тому не варто зупинятись на цьому, а слід вже найближчим часом поміркувати про нові довготривалі ініціативи, які б давали системний ефект.

Координатор проекту Оксана Бондар зауважила, що проект став цікавим не тільки для української молоді. Польські студенти, які відвідали фінальні дебати у Вінниці з метою перейняття досвіду, відзначили, що такий формат обговорення цінностей є новим для них. В результаті обговорень було висловлено бажання з обох сторін організувати польсько-українські молодіжні дебати. Тому ініціативна група «Є-дія» Мережі центрів європейської інформації та польські колеги шукають можливість підтримки вже міжнародного проекту.

Захід відбувся в рамках проекту "Молодіжні дебати: чи є в регіонах України спільні цінності, які здатні об'єднати країну?". Проект спрямований на покращення порозуміння, налагодження діалогу та зв’язків молоді чотирьох регіонів України через проведення тренінгів та дебатних турнірів на тему спільних цінностей, які здатні об'єднати країну.

Проект здійснює громадська організація «Вінницький регіональний центр інформації «Креатив» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Партнером проекту виступає ініціативна група «Є-Дія» Мережі центрів європейської інформації України з регіональними партнерами:
з регіональними партнерами:
• ЛМГО «Інститут політичних технологій», м. Львів
• ГО Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр "Європейський клуб", м. Кременчук Полтавської області
• СМГО Центр європейських ініціатив, м. Суми

Контактні особи:
Оксана Бондар, +38-067-4331033, oksana.bondar.v@gmail.com
Наталя Датченко, +38-099-9372423, NDatchenko@gmail.com
http://vn.ukrcei.org/

***
Мережа центрів європейської інформації України об’єднує 18 регіональних інформаційно-просвітницьких ресурсних центрів з питань європейської інтеграції в містах Вінниця, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, Кіровоград, Кременчук, Луганськ, Луцьк, Львів, Миколаїв, Рівне, Суми, Тернопіль Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів та офіційного партнера Мережі ЦЄІУ — Центр регіонального розвитку «Топ-Кая» (АР Крим). Центри європейської інформації України були створені в 2006-2008 рр. за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Портал - http://ukrcei.org, e-mail: ukrcei@gmail.com

Ініціативна група «Є-Дія» спрямована на впровадження Місії Мережі центрів європейської інформації, а саме – сформувати в Україні суспільство, що базується на європейських цінностях. Група діє на принципах взаємної поваги, прозорості, відкритості та демократичного прийняття рішень.

Розділ: Новини Переглядів: 747 | Розміщено: 27 травня 2015


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Вінниці
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :