Центр європейської інформації в м. Вінниці

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » ОСОБЛИВОСТІ ВІЗОВОЇ ПРАКТИКИ НА ВІННИЧЧИНІ ОБГОВОРИЛИ НА КРУГЛОМУ СТОЛІ

ОСОБЛИВОСТІ ВІЗОВОЇ ПРАКТИКИ НА ВІННИЧЧИНІ ОБГОВОРИЛИ НА КРУГЛОМУ СТОЛІ
visa.jpg (28.53 Kb)Питання візової політики країн ЄС щодо українських громадян були обговорені на круглому столі, що відбувся 2 серпня у Вінниці. Під час заходу були оприлюднені результати дослідження візової практики Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці .Предметом дослідження, що проводилось в червні 2012 року, стала оцінка українськими громадянами, які отримували візи, процедури їх надання у Консульстві. Такий громадський вимір норм та правил видачі віз проходить в рамках громадської ініціативи «Європа без бар’єрів» і загальноукраїнського проекту з моніторингу візової політики країн ЄС та Шенгенської зони за підтримки «Європейської програми» Міжнародного фонду «Відродження». Громадські організації України в рамках ініціативи «Європа без бар’єрів» вже п’ятий рік моніторять візову практику країн ЄС в Україні. В 2012 році до практики моніторингу долучилась громадська організація «Вінницький регіональний центр інформації «Креатив».

20120802_visa_issues_p1014328.jpg (65.81 Kb)За результатами громадського моніторингу, повідомила Оксана Бондар, представниця Вінницького регіонального центру інформації «Креатив», можна зробити висновок, що візова практика Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці відповідає Візовому Кодексу і Угоді між Україною і Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз. Проте є рекомендація щодо інформування про графік роботи Консульства у святкові дні на україномовній сторінці офіційного сайту Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці та поширення інформації про порядок апеляції.
Дослідження встановило високий рівень отримання віз у Генеральному консульстві Республіки Польща у Вінниці, з опитаних 60 заявників відмову отримала одна людина із-за недостатнього терміну дії дорожнього документу. Загалом, за даними Консульства, у 2011 році було близько 1% відмов.

20120802_visa_issues_p1014317.jpg (53.27 Kb)Майже третина заявників звільнена від сплати консульського збору і отримала візу безкоштовно, що передбачено Угодою між Україною та ЄС.
Більшість опитаних заявників (майже 80%) повідомили, що отримали багаторазові візи. За інформацією, отриманою представниками Вінницького регіонального центру інформації «Креатив» від Генерального Консула у Вінниці Кшиштофа Свідерека, у Консульстві збільшується кількість надання багаторазових і довгострокових віз, зокрема в 2011 р у Вінниці видано більше 38 тис. віз, в т. ч. Шенген візи – 22586 (з них 11995 віз багаторазового в’їзду) і 15155 національних віз.

20120802_visa_issues_p1014340.jpg (61.44 Kb)Запрошені експерти голова громадської ініціативи “Європа без бар’єрів” Ірина Сушко та керівник проектів громадської ініціативи “Європа без бар’єрів” Мар’яна Кузьо окреслили тенденції у візовому діалозі між Україною та ЄС, пояснили зміни до Угоди про спрощення оформлення віз від 23.07.2012р., які лобіювались громадськими організаціями України, зокрема «Європою без бар’єрів». Експерти зазначили, що «спрощується порядок отримання віз для журналістів (скасовується вимога подання довідки від журналістських профспілок, достатньо клопотання від редакції) та для членів їх команд (операторів, звукорежисерів тощо, які раніше взагалі не були охоплені Угодою). На додачу до чотирнадцяти існуючих, запроваджуються чотири нові категорії громадян, які можуть безкоштовно отримувати багаторазові довготермінові візи».

Ірина Сушко закликала присутніх на круглому столі журналістів поширювати інформацію серед українських громадян про зміни у візових процедурах, аби більше людей, які належать до пільгових категорій, могли скористатись своїми правами. Мар’яна Кузьо акцентувала увагу на діяльності посередників у візових питаннях, наголосивши, що є легальні і нелегальні посередники, останні часто пропонують свої послуги у швидкому отриманні віз, наданні підроблених документів, зокрема довідок про доходи, та звернувшись до них українські громадяни ризикують потрапити у неприємну ситуацію і бути притягненими до кримінальної відповідальності.

На завершення Оксана Бондар наголосила на важливості інформаційно-просвітницької роботи громадських організацій та ЗМІ щодо прав і можливостей наших громадян в сфері отримання віз до Європи.

***
Метою проекту «Моніторинг практики видачі віз громадянам України Генеральним консульством Республіки Польща у Вінниці», що здійснюється громадською організацією «Вінницький регіональний центр інформації «Креатив» за підтримки «Європейської програми» Міжнародного фонду «Відродження», є визначення рівня виконання норм та положень Угоди про спрощення оформлення віз та Візового кодексу ЄС шляхом проведення моніторингу візової практики Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці

Розділ: Новини Переглядів: 850 | Розміщено: 3 серпня 2012


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Вінниці
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :