Центр європейської інформації в м. Вінниці

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Болонська інтеграція української освіти

Болонська інтеграція української освіти
20100209_bolon_system_presentation1.jpg (298.26 Kb)Як відомо вища освіта в Україні, як і в більшості європейських країн, переходить на лад Болонської системи. Цей перехід кожний сприймає по-своєму. Для одних –це рішення питання корупції, для інших – примітивізація вищої освіти, яка зводиться до тестових завдань. У Вінницькому державному педагогічному університеті імені М. Коцюбинського магістри проходять предмет, який так і називається «Болонський процес у вищій освіті» .Після проведення декількох лекцій, виявилось, що більшість студентів не схвалюють дану систему і виступають проти неї. Вони раді, що їх курс ще не потрапив під таку інноваційну технологію підготовки спеціалістів. Але чи дійсно це так погано вчитись за Болонською системою? Щоб дати відповідь на це запитання ми вирішили піти за принципом прислів’я: «Все пізнається у порівнянні». В сусідній країні вже всі університети давно перейшли на систему Болонського процесу. Прагнучи зруйнувати стереотипи, ми вирішили провести захід, на якому студенти з Польщі поділились би власним досвідом Болонської інтеграції.

Ми прагнули провести захід з метою пізнання особливостей освіти в Польщі та провадження Болонського процесу безпосередньо від очевидців, тобто польських студентів та волонтерів організації «Вінницький регіональний центр інформації «Креатив», які приїхали в Україну в рамках Програми Європейського Союзу «Молодь в дії». Також в планах була презентація програми вищої освіти у Вроцлаві «Teraz Wroclaw». Звичайно, ми хотіли досягнути міжкультурного діалогу між українськими та польськими студентами, який став би корисним для обох сторін.

Підготовка розпочалась за тиждень до проведення заходу. Серед студентів 5-го курсу було оголошено проведення заходу на тему «Болонський процес у вищій освіті Польщі». Далі були запрошені волонтерки з громадської організації «ВРЦІ «Креатив» та польські студенти. Також до підготовки та проведення заходу долучилась громадська організація «ВРЦІ «Креатив», яка надала роздаткові матеріали: буклети, книжки , плакати про освітню програму «Teraz Wroclaw».

09.02.10 о 15:00 в аудиторії № 119 ВДПУ ім. М. Коцюбинського розпочався захід «Болонський процес в Польщі» за участю волонтерів Європейської Волонтерської Служби Анни Руг та Касі Качинської, а також студентів Варшавського університету Магди Козакевіч та Вітека Новака, які приїхали до Вінниці проводити етнографічне дослідження. Бесіда проходила в невимушеній атмосфері. Студенти та гості швидко знайшли спільну мову, якою виявилась українська. Отже проблем в спілкуванні не було. А от темою для розмов став Болонський процес. Польські студенти, які навчаються за даною системою розповіли про переваги Болонського процесу. Під час бесіди, студенти дізнались багато нового. Великих змін не виявилось після проведеного заходу, але важливо, що українські студенти зрозуміли, Болонський процес має більше переваг ніж недоліків. Перш за все, перейшовши на Болонську систему освіти, перед студентом відкривається більший спектр можливостей та перспектив.

Отже, захід виявився успішним, адже 50 зацікавлених студентів прийняли у ньому участь. Під час заходу студенти ознайомились з особливостями навчання в Польщі безпосередньо від польських студентів. Проведений захід збагатив знання студентів про Болонський процес. Студенти зацікавились польською культурою та мовою. Декілька студентів почали відвідувати польський клуб, який проводять волонтери Європейської Волонтерської Служби у Центрі європейської інформації у м. Вінниця. Було досягнуто міжкультурного діалогу між учасниками заходами – українськими та польськими студентами. Таким чином, нам вдалось змінити негативне ставлення до Болонського процесу та зацікавити студентів в культурі сусідньої країни.

Ганна Маранчук,
Координатор молодіжних програм ГО «Вінницький регіональний центр інформації», студентка ВДПУ ім. М. Коцюбинського, інститут іноземних мов.
20100209_bolon_system_presentation2.jpg (231.47 Kb)
Розділ: Новини Переглядів: 1177 | Розміщено: 9 лютого 2010


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Вінниці
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :