Центр європейської інформації в м. Вінниці

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Анонси » 19-21 БЕРЕЗНЯ: ДНІ БРУНО ШУЛЬЦА У ВІННИЦІ

19-21 БЕРЕЗНЯ: ДНІ БРУНО ШУЛЬЦА У ВІННИЦІ
dni_shulca_2.jpg (94.07 Kb)Бруно Шульц (1892-1942) – унікальна постать у світовому мистецтві. Його стиль письма впізнається з перших рядків, його малярство – відбиток хаотичного буття маленького провінційного містечка з усіма його прекрасними й потворними сторонами. На кілька днів його дух заблукає також і до Вінниці. З ініціативи Генерального Консульства Республіки Польща у місті відбудуться презентації, дискусії та кінопокази, присвячені Бруно Шульцові та його добі.
Прозова спадщина Шульца стоїть в одному ряду зі стовпами модернізму Францом Кафкою, Марселем Прустом, Джеймсом Джойсом та Робертом Музілем. Однак не кожна культура може похвалитися тим, що має перекладеним увесь корпус його текстів. Україна може. Більше того, Україна може також пишатися тим, що класик польської літератури народився, жив і творив у Дрогобичі. Творив про Дрогобич.

Доля Шульца – доля непересічної людини з непересічним талантом. Мандруючи лабіринтами його життя, текстів і малюнків, можна однаковою мірою пережити і фантасмагоричний світ міжвоєнної Галичини, і жорстокість нацистської політики проти єврейства, і пошуки ідентичності поляка в мультиетнічному середовищі. Більше того, навіть після трагічної загибелі Шульц залишив чимало таємниць і казусів після себе. Тож дух Шульца ще досі блукає світом, блукає Україною, блукає Дрогобичем.

19 березня, 15:00 – презентація книги Єжи Фіцовського «Регіони великої єресі та околиці. Бруно Шульц і його міфологія». (ВОУНБ ім. К. Тімірязєва, вул. Соборна 73).
19 березня, 18:00 – презентація українських перекладів Бруно Шульца за участю Андрія Павлишина (Книгарня «Є», вул. Соборна 89).
20 березня, 11:40 – презентація книги Йоанни Ольчак-Ронікер «Януш Корчак. Сторінками біографії» (Вінницький державний педагогічний університет імені М. Коцюбинського, вул. Острозького 32, 1 корпус, 357 ауд.)
21 березня, 16:00 – лекція «Графіка Шульца» та перегляд фільму Войцеха Гаса «Санаторій під клепсидрою» (Центр європейської інформації, ВОУНБ, вул. Соборна 73).

Організатори: Генеральне Консульство Республіки Польща у Вінниці; Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека імені К. Тімірязєва; Вінницький регіональний центр інформації «Креатив»; Видавництво «Дух і літера»; Книгарня «Є».

Контактна особа: Олександр Вешелені, +380978817116, seanylewess@gmail.com
Розділ: Анонси Переглядів: 3943 | Розміщено: 11 березня 2013


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Вінниці
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :