Центр європейської інформації в м. Вінниці

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » » РЕГІОНАЛЬНИЙ КОНКУРС «НАЙПОТАЄМНІША СХОВАНКА ОТРУТИ»

РЕГІОНАЛЬНИЙ КОНКУРС «НАЙПОТАЄМНІША СХОВАНКА ОТРУТИ»
pestecides.jpg (71.88 Kb)Всеукраїнська екологічна громадська організація (ВЕГО) «МАМА-86» за участі регіональних осередків у рамках національної інформаційної кампанії «Майбутнє без непридатних пестицидів» (мережевий проект «Підвищення рівня поінформованості та комунікацій, створення потенціалу для остаточного вирішення проблеми непридатних пестицидів в Україні») за підтримки Шведського агентства міжнародного розвитку (Sida) проводить регіональні конкурси «Найпотаємніша схованка отрути».
У Вінницькій області проект конкурсу виконує Вінницький регіональний центр інформації «Креатив» (регіональний осередок ВЕГО «МАМА-86») спільно з Департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації.
Головна мета Конкурсу – привернути увагу суспільства до проблеми забруднення довкілля Вінницької області пестицидами, особливо непридатними пестицидами, та їхнього впливу на життя і здоров’я людей; об'єднати зусилля усіх зацікавлених сторін (громадськості, вчителів, органів місцевого самоврядування, підприємців та засобів масової інформації) у висвітленні питань щодо небезпек пестицидів та внести вклад до остаточного розв’язання проблеми непридатних пестицидів в Україні.

Основними завданнями Конкурсу є:

• залучення викладачів навчальних закладів, засоби масової інформації Вінницької області до інформаційно-просвітницької роботи серед населення, і, в першу чергу, молоді щодо висвітлення сучасного стану проблеми пестицидів, особливо непридатних пестицидів, в Україні та інформування про заходи з її вирішення;
• активізація участі молоді у тематичних заходах в рамках позашкільної екологічної освіти та виховання;
• розвиток у молоді уміння визначати локальні екологічні проблеми свого регіону (району, селища) та виявляти джерела згубної дії непридатних пестицидів шляхом проведення опитування сільських голів, колишніх агрономів, агрохіміків та місцевих жителів та підготовки відомостей про наявність невідомих раніше «схованок» непридатних пестицидів.

Напрямки конкурсу:
1. Інформаційно-просвітницька робота серед молоді та учнів у регіонах
для формування сучасних знань про проблему пестицидів в Україні та оволодіння знаннями про небезпеки пестицидів для навколишнього середовища та здоров’я людей; формування екологічної культури особистості, набуття знань і досвіду розв’язання екологічних проблем, залучення до практичної природоохоронної роботи щодо виявлення незареєстрованих місць зберігання непридатних пестицидів (проведення опитування сільських голів, колишніх агрономів, агрохіміків та місцевих жителів).
Напрямок має номінації:
• Кращий тематичний урок.
• Кращий тематичний позакласний захід.
• Краща тематична творча робота (малюнок, реферат, стіннівка тощо).
• Кращий приклад організації та результативності практичної роботи з проведення опитування сільських голів, колишніх агрономів, агрохіміків та місцевих жителів.
2. Регіональна журналістика про проблеми забруднення довкілля пестицидами, роз’яснення небезпек, що виникають у разі порушення умов зберігання та використання непридатних пестицидів для сільськогосподарських чи інших цілей, безпечне поводження з непридатними пестицидами у номінаціях:
• Краща публікація у друкованих ЗМІ.
• Краща публікація в інтернет-виданнях.

Учасники конкурсу
У Конкурсі можуть брати участь:
• учні, вчителі, керівники гуртків, вихователі та викладачі загальноосвітніх навчальних закладів (шкіл, технікумів, коледжів тощо);
• журналісти регіональних засобів масової інформації.

Порядок та термін проведення конкурсу
1. Для участі у Конкурсі необхідно до 10 квітня 2015 року
подати в електронному вигляді (надіслати на ел. пошту vnpesticides2015@gmail.com): ЗАЯВКУ та матеріали, які відповідають цілям та завданням Конкурсу:
• розробки та план-конспекти тематичного уроку та фото з його проведення;
• розробки та план-конспекти тематичного позакласного заходу та фото з його проведення;
• тематичну творчу роботу (малюнок, реферат, стіннівка тощо – фото або скан);
• опис прикладу організації та проведення практичної роботи з проведення опитування сільських голів, колишніх агрономів, агрохіміків та місцевих жителів щодо збору відомостей про невідомі раніше місця зберігання/скупчення непридатних пестицидів та її результативність. а також фото з її проведення;
• примірник друкованого видання, у якому опубліковано матеріал, що представляється на Конкурс (допускається фото/сканована версія публікації із зазначенням назви ЗМІ, що опублікувала матеріал, та дати публікації);
• примірник публікації, розміщеній в інтернет-виданні (інтернет-матеріал у вигляді лінку та скріншоту – знімку з екрану).
• посилання в Інтернеті на аудіо/телесюжет та ефірна довідка.

2. Заявки на участь та матеріали на Конкурс також можна надсилати поштою на адресу:
на конкурс «Найпотаємніша схованка отрути»

ГО ВРЦІ «Креатив»
вул. 40-річчя Перемоги 50/156
м. Вінниця 21036
3. Роботи, що представлені на конкурс, будуть оцінювати журі у складі представників регіонального осередку ВЕГО «МАМА-86», Департаменту екології та природних ресурсів Вінницької ОДА та партнерських організацій/установ екологічного спрямування. Переможці Конкурсу визначатимуться журі на підставі поданих матеріалів, зміст яких демонструє творчий підхід до заданої теми, змістовність, яскравість, оригінальність, інформаційну насиченість та результативність у пошуку «схованок» непридатних пестицидів.
4. Роботи, надіслані на Конкурс, не рецензуються та не повертаються авторам.
5. Нагородження переможців Конкурсу відбудеться у квітні 2015 року
під час святкування 45-ї річниці Всесвітнього Дня Землі. Переможці конкурсу у відповідних номінаціях отримають подарунки та грамоти від ВЕГО «МАМА-86».

Контакти щодо проведення Конкурсу у Вінницькій обл.:
Тетяна Рибак, координатор екологічного напрямку ГО ВРЦІ «Креатив», тел. 063-1322273
Оксана Бондар, голова ГО ВРЦІ «Креатив», тел. 063-8664664
vnpesticides2015@gmail.com, http://www.mama-86.org.ua/
Розділ: Анонси Переглядів: 1524 | Розміщено: 9 березня 2015


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Вінниці
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :